5.Levent

5.Levent konut  projesi İstanbul Avrupa yakasında  Torunlar GYO tarafından hayata geçiriliyor.

Kategoriler: , Etiketler: ,

Açıklama

5.Levent konut  projesi İstanbul Avrupa yakasında  Torunlar GYO tarafından hayata geçiriliyor. KiPTAŞ ve Torunlar GYO işbirliği ile 1 milyar 800 milyon TL yatırım tutarı ile hayata geçirilen 5. Levent konut projesinde, yaklaşık 4000 konut, zengin sosyal donatı alanlarına sahip üniversite eğitim alanı, 4 bin metrekare cadde konseptinde ticari ünite,  2 okul, 2 cami ve 50 dönümlük bir de koru yer alacak.

5. Levent’te 1+1 ila 4+1 arasında değişen 50 farklı daire tipi bulunmakta.

Dairelerin metrekare fiyatlarının ortalama 5.500 TL olduğu 5.Levent projesi TEM otoyolu üzerinde, Alibeyköy Kavşağı’nda inşa edilen 5. Levent, İstanbul’un iş merkezi Levent ve Maslak’a 7 km mesafede bulunuyor. Şehrin ana arterlerine kolayca erişim imkânı sunan 5. Levent, mevcut ve planlanan dev ulaşım projelerinin de kesişim noktasında yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 9 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 12 km mesafede olan 5. Levent’ten havaalanlarına da kolayca ulaşmak mümkün. Atatürk Havalimanı’na 22 km uzaklıkta olan 5. Levent’in, 2017’de hizmete girmesi beklenen 3. havalimanına uzaklığı ise 32 km.

5. Levent peyzaj tasarımında yaşayanların İstanbul’un ortasında çok büyük bir park alanına sahip olmaları ön planda tutulmuştur. Toplam peyzaj alanı yollar, fonksiyonlar, su alanları, sosyal açık alanlar ve yeşil alanlar dahil ortalama 110.000 m2 dir. Bu alanların yüzde 50’den fazlası yeşil alan olarak kurgulanmıştır. Binaların orta kısmına bakan alanda çok büyük bir park konumlandırılmıştır. Araç yolları binaları çevreleyerek ulaşıma imkân sağlamış, böylece site içi acil durumlar hariç, araç trafiğinden arındırılmıştır. Otopark girişleri ve bina ana girişleri bu yollardan sağlanmıştır.

Su alanı boyunca, deckler, köprüler, çiçek bahçeleri, çardak, oyun bahçeleri ve çim alanlar serpiştirilmiştir.

5. Levent’te sosyal alanlara da çeşitliliği ve büyüklükleri ile dikkat çekmektedir. Yüzme alanları ve güneşlenme terasları ile birlikte yaz için sulu oyun alanları oluşturulmuştur. Spor alanları sitenin köşesinde konumlandırılmıştır. Bu fonksiyonlara hizmet edecek çardak, pergola gibi dinlenme alanları ortalara yerleştirilmiştir. Gürültü oluşturabilecek yoğun kullanımlı bu mekânlar 5-6 m daha düşük kotta çözülmüştür. Her mekân arasında geniş taç geliştirecek ağaçlandırma ile gölge, serinlik, görüntü ve gürültü kontrolü sağlanmıştır. Yan yamaç alanlarında ise doğal tarım ile sebze-meyve bahçeleri bulunmaktadır. Bu alanlar içinde ayrıca bir de mangal/barbekü alanı da oluşacaktır.

Festival meydanı, açık hava sineması, amfi tiyatro ve atölyelerin yanı sıra SPA merkezi ile koşu, yürüyüş ve bisiklet parkurları, yansıma havuzları, gölet, doğal tarım alanı gibi olanaklar, semt sakinlerinin yaşamına keyif katacak. Semt ruhundan ilham alan 5. Levent’te bir de ‘Levent Çarşı’ olacak. Böylece semt sakinleri, zengin alternatiflerle ‘mahalleden alışveriş yapma’ kolaylığını da yaşayacak.

5.Levent teslim tarihi ise 2017 olarak hedeflenmekte.

5.Levent İletişim:

Adres : Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Güzeltepe (Mevkii) TEM Alibeyköy Kavşağı, Eyüp/İstanbul

Tel: 0212 600 14 00

www.5levent.com.tr