Yaylaşehir

Yaylaşehir projesi, Başkent Özlem Konut Yapı Kooperatifleri Birliği tarafından yönetiliyor

Kategoriler: Etiketler:

Açıklama

Yaylaşehir projesi, Başkent Özlem Konut Yapı Kooperatifleri Birliği tarafından yönetiliyor.

Marka Şehir sloganı ile yola çıkılan projede Birliğin Yönetim Kurulu Başkanlığını Osman Kurt yapıyor.Ankara’da 3 bin kişilik seçkin üyesi ile 46 kooperatiften oluşan 10 bin konutluk bir proje.
Bir dünya şehri kurmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Kurt;  “Ankara Yaylaşehir Projesi, yaklaşık 60 bin nüfusun yaşadığı, 200 bin insanın da günübirlik bu yaşam ortamına girebileceği bir dünya şehrine dönüşecektir.” dedi.

PROJE ALANI UYGULAMAYA HAZIR

3 bin adet villa, 7 bin adet çok katlı konuttan oluşacak olan dev proje, 9 milyon metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek.  İmar ve parselasyon çalışmaları tamamlanan; kat karşılığı, eş zamanlı ve bütüncül olarak inşa edilecek olan projede, ticari ve rekreasyon alanları yüklenici firmaların ilgisini çekiyor. Parselasyon çalışmaları ve tapuların alındığını söyleyen Osman Kurt; “Birliğimize ait konut alanları 7 bin civarındadır. Bütün ticari alanlar, sosyal alanlar, kültürel alanlar birliğimizin maliki konumundadır. Tapusu birliğimize ait olan alanlardır. Proje alanımızın toplam alanı 8.400 dönümlük bir alanı kapsamaktadır. İmarla ilgili hiçbir problemi kalmamıştır. Altyapı projeleri de onaylı hale gelmiştir. Uygulama sürecine kat karşılığı veya lokal çözümlerle girebilme imkanına sahip 10 bin konutluk ve içerisinde sosyal donatıları, kültürel donatıları ticari ve rekreasyon alanlarıyla Ankara’nın en zengin projesi konumundadır. “ dedi.

ANKARA BOĞAZI PROJESİNİN YANIBAŞINDA 10 BİN KONUTLUK YAYLAŞEHİR PROJESİ

Çılgın projeler arasında gösterilen Ankara Boğazı projesine de komşu olan Yaylaşehir projesi, bölgeye büyük değer ve ivme kazandıracak.
Boğaza da yaya olarak insanların günübirlik, sportif amaçlı seyahat edebilme imkanının olacağını söyleyen Birlik Yönetim Kurulu Başkanı, sosyal ve kültürel donatıların hayata geçtiği zaman Ankara Boğazı ile Yaylaşehir’in sosyal ve kültürel donatıları ve buradaki yaşam aktiviteleri buluşmuş olacaktır dedi.

FİNANSMAN VE KAT KARŞILIĞI GÖRÜŞMELER YERLİ VE ULUSLARARASI DÜZEYDE DEVAM EDİYOR

Altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve uygulama alanın hazır olduğunu söyleyen Osman Kurt,  yerli ve yabancı firmalar tarafından finans ve kat karşılığı görüşmelerin devam ettiğini, projeye 2016 yılında başlanması planlandığını belirtti.Osman Kurt; “Kat karşılığı çalışmalar ön sözleşmelerle devam etmektedir. Kredisi kendinden yüklenicilerle, doğrudan kredi yöntemiyle Birliğimiz tarafından üyelerimizin amaçladığı villalarını biran önce teslim etmek için uygulamaya geçme arzusu içinde olduğumuzu bunu da 2016 da yapmak istediğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

www.birligimiz.com

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Yaylaşehir” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.